מן התקשורת. מקצוענים ערוץ 10

מי אנחנו?

ורד בן פורת מומחית לתאומים ושלישיות  - מרכז 'תאומים ומשפחה'מרכז ההדרכה הוותיק והפעיל ביותר בישראל בתחום של תאומים ושלישיות.          

המרכז קיים ועובד מאז 1998 ובו אנוכי וצוות שותפי לדרך עוסקים

  •  בייעוץ ליווי וטיפול בתאומים ומשפחתם בהדרכה אישית ובסדנאות
  •  בהעשרת והכשרת אנשי טיפול, חינוך ובריאות בתחום.

המרכז הפעיל מ 1998 להורים ואנשי מקצוע

מיני-סדנאות

4 מפגשים מתקיימים בזום בשעות הערב ובהם נדבר על מה שבוודאות כווווולכם עסוקים בו, ביומיום ובמחשבה לעתיד: סמכות, גבולות, תיוגים, מריבות, חברים... 
המפגשים בקבוצות קטנות. 
מה על הפרק:  
פעמיים לא, בבקשה... - מה חשוב לדעת על התנהלות ויצירת סדר ותכנון עם שניים/ שנינו ביחד – תוקפנות ומריבות, ויצירת מעורבות הורית נכונה/  וכל אחד לחוד – על השוואות ותיוגים ואיך לראות כל אחד בפני עצמו/  גן שלנו או גן שלי?  - תאומים בגן, ביחד ולחוד והקשר עם הצוות החינוכי.   
צרו קשר

 

 

אחד הדברים המשמחים, הנכונים והיפים שאני עושה לאחרונה - מתארחת אצל איילת קופל להב, 
חברתי ועמיתתי, בפודקאסט-זום המקצועי שלה, לשיחות על תאומיםנכון, אין הנחתום, וכו... אבל ממש ממש ממליצה לכם לקחת את הזמן ולהקשיב!! כן, יש גם טיפים🍒  בילוי נעים

 

צרו קשר
 
   
  

 

כי הורות לתאומים – "זה לא אותו דבר"

מפגש הורים לתאומים הפרדה, נפרדות ומה שביניהם (תרתי משמע).

כהורה לתאומים בנים בני כמעט 5, נטלתי חלק בהרצאה בנושא שהעבירה ורד בן פורת ("ד"ר לתאומים").נושא זה הינו עוד נושא ייחודי השמור להורים של תאומים בלבד.כשם שאנו ההורים נערכים אחרת ללידה של תאומים ומתמודדים עם בעיות יחודיות של תינוקות תאומים (האכלה, שינה וכיו"ב), אזי גם בסביבות גיל 5 עלינו להתמודד עם שאלה חדשה הנוגעת להתפתחות העצמית והעצמאית של כל תאום תוך שמירת הקשר הבלתי נתפס ביניהם.

 הייתי מסכם את חשיבות המפגש בשלושה דברים עיקריים:
  • הזדמנות לנו כהורים לעצור שנייה ולחשוב על הדרך שעשו עד כה התאומים ולבחון כיצד אנו רואים את ההמשך.
  • חידוד התצפיות והאבחנות מפעילותם היומיומית של התאומים, לרבות קבלת מידע מהותי מהגננות, התנהגות בין התאומים כשהם לבד או עם חברים. כל תצפית ומאפיין פעילות ותגובה מהווים סימן בדבר בשלות התאומים להפרדה או האם מסלול ההיפרדות של ההתפתחות העצמית עלה כבר על "פסים תקינים". בהרצאה מקבלים אותות וסימנים רבים בנושא, שרק מחייבים אותנו לצרף את הפאזל.
  • נטיעת הבטחון בהורים לקבל החלטה יזומה על בסיס שתי הנקודות הקודמות, כאשר המטרה היא לקבל החלטה נכונה ככל האפשר, ואם אנחנו מרגישים שכבר הגיעה השעה להפרדה אז לעמוד מאחורי ההחלטה.
אלה היתרונות בהרצאה.  כדאי. עמרי